Porady, Wnętrza

Domowe miejsce do pracy

Domowe miejsce do pracy

Wiele osób wykonuje pracę w swoich domach lub często przynosi ją do domu. Niezależnie od wielkości mieszkania czy domu, powinno być wygospodarowane miejsce do pracy codziennej, lub tymczasowej. Ułatwi to życie osobom pracującym oraz domownikom. Zamiast pracować przy stole w kuchni czy na kanapie zobaczcie, jak można zaaranżować nawet najmniejszy kącik w mieszkaniu na domowe biuro. Przedstawię kilka propozycji dla osób, które na co dzień pracują w swoich domach oraz dla tych, którzy czasami zasiadają do pracy w domu. Gdy znajduje się w Waszych mieszkaniach niezagospodarowana wnęka albo mały kącik, w którym wiszą obrazy, warto pomyśleć nad jego zmianą. Do takich przestrzeni nie musimy mieć dużego biurka, wystarczy kawałek blatu przymocowanego do ściany.

Aby zapewnić miejsce na przechowywanie potrzebnych rzeczy do pracy, we wnękach idealnie sprawdzą się proste półki, które także możemy wykonać z kawałka blatu. Prostym rozwiązaniem jest pomalowanie ściany farbą tablicową. Można na niej wypisywać wszystkie niezbędne informacje do pracy lub plany jakie mamy na najbliższe dni. Aby wzbogacić ten efekt pod farbę tablicową możemy nałożyć farbę magnetyczną. Dzięki niej jest możliwość przyczepiania zdjęć lub notatek bezpośrednio na ścianę przy pomocy magnesu. Innym rozwiązaniem jest przyklejenie na całą powierzchnię ściany tablicy korkowej, gdzie również możemy przyczepiać – w tym przypadku za pomocą pinesek niezbędne informacje.

U posiadaczy dwukondygnacyjnego domu, często przestrzeń pod schodami jest pusta. Poniżej znajdziecie inspiracje w jak prosty sposób, można ją przeznaczyć na domowe biuro. Jeżeli posiadacie naprawdę małe mieszkanie dwupokojowe lub kawalerkę jest również wiele sposobów na zaaranżowanie przestrzeni do pracy. Jednym z nich jest „schowanie biurka na ścianie“, które po złożeniu przypomina wiszącą półkę, a po rozłożeniu zyskujemy całkiem przestronne miejsce do pracy oraz półki na niezbędne akcesoria. Najbardziej komfortową sytuację mają Ci, którzy mogą zapewnić sobie domowe biuro w osobnym pokoju. Gdzie można wstawić przestronne biurko, regały i szafki. Ta opcja jest najbardziej użyteczna dla osób, które pracują tylko i wyłącznie w domach. Niezależnie od tego, gdzie jest nasze miejsce pracy warto zainwestować w ciekawe krzesło, które nie będzie zwykłym biurowym fotelem. Poniżej znajdziecie kilka propozycji krzeseł i biurek.

 

2 3 Untitled-1 4t 10 5 6 7 8 9

 

1a1.  klik 2. klik 3.klik 4.klik 5.klik 6.klik 7.klik 8.klik

2aa

1. klik 2.klik 3.klik 4.klik 5.klik

 

Źródło inspiracji -> https://pl.pinterest.com

Write a comment