Porady

Jak choinkę ubrać a nie przebrać?

Nieodłącznym symbolem Bożego Narodzenia są ozdoby choinkowe. Nie sposób wyobrazić sobie Świąt bez dekorowania drzewka bożonarodzeniowego. Ubieranie choinki to jedna z najprzyjemniejszych czynności wykonywanych w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. W sklepach choinkowe ozdoby przyciągają nasz wzrok i jak zwykle trudno się zdecydować, które z nich wybrać…

Przedstawię Wam kilka inspiracji w jaki sposób udekorować choinkę w swoim domu.

Mniej znaczy więcej. To stwierdzenie sprawdza się w każdej dziedzinie życia. Dla tych, którzy preferują minimalizm sugeruję choinkę bez żadnych ozdób. Jest to bardzo odważne rozwiązanie. W tym przypadku ozdobą może być jedynie podstawa na której stoi choinka.1a

Kiedy nie możecie sobie wyobrazić w swoim wnętrzu choinki bez ozdób, ale chcecie zachować minimalizm ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na świątecznym drzewku tylko jednego rodzaju bombek. Innym przykładem może być owinięcie choinki łańcuchem oraz dodanie jednej ozdoby. Aby drzewko było ubrane a nie przebrane, należy trzymać się jednego lub dwóch kolorów. Można także łączyć różne desenie bombek, (np. kółka i paski) ale należy pamiętać o tym, aby były one w tych samych kolorach.

2a

3a

4aDla tych którzy wolą bardziej strojne choinki także przygotowałam kilka inspiracji. Pierwszą z nich jest umieszczenie na choince zdobniczego napisu. Może on pełnić rolę dekoracyjnego łańcucha. Mimo tego, że choinka posiada dużą ilość ozdób nie wygląda na „przebraną“, ponieważ zachowana jest w niej kolorystyka.
7a

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które przykuło moją uwagę jest zawieszenie na choinkę ramek na zdjęcia. Można w nich umieścić ozdobne grafiki lub zdjęcia najbliższysz.
8a

Oczywiście nie mogłam zapomnieć o motywie dominującym na choince, przykładowo mogą to być zwierzęta, ptaki, szyszki, śnieżki itd. Ten kto mnie dobrze zna wie, że sowy skradły moje serce i z pewnością nie zabraknie ich na mojej choince. Są to ozdoby bardzo dekoracyjne więc nie należy przesadzić z innymi dodatkami, wystarczy dodać do nich lampki z niewielka ilością bombek.

9

Write a comment